Skip to content
Home » Gastritas simptomai skrandžio uždegimas gydymo būdai

Gastritas simptomai skrandžio uždegimas gydymo būdai

Gastritas yra skrandžio gleivinės uždegimas, galintis sukelti nemalonius simptomus ir paveikti bendrą sveikatą. Šis sutrikimas gali būti ūmus arba lėtinis, dažnai sukeltas infekcijos, piktnaudžiavimo alkoholiu, tam tikrų vaistų vartojimo ar autoimuninių ligų. Svarbu atpažinti gastrito simptomus ir kuo greičiau imtis gydymo priemonių, kad būtų išvengta rimtesnių komplikacijų.

Gastrito simptomai

Gastrito simptomai gali labai varijuoti, priklausomai nuo uždegimo pobūdžio ir sunkumo. Dažniausiai pasitaikantys simptomai apima:

1. Skausmas ir diskomfortas skrandyje

Gastritas dažnai sukelia skausmą arba diskomfortą viršutinėje pilvo dalyje. Skausmas gali būti aštrus, deginantis arba nuobodus. Jis gali pasireikšti po valgymo ir dažnai būna susijęs su maisto vartojimu.

2. Pykinimas ir vėmimas

Daugeliu atvejų gastritas lydi pykinimas, o kai kuriais atvejais gali pasireikšti vėmimas. Vėmimo metu galite pastebėti, kad išskiriate kraują ar dėmes, kurie gali būti ženklas, kad gleivinė yra pažeista.

3. Svorio kritimas

Dėl maisto vartojimo skausmo ir diskomforto, kai kurie žmonės gali nevalgyti pakankamai ir tai gali sukelti svorio kritimą.

4. Rūgštingumo sutrikimai

Gastritas gali sukelti pernelyg didelį skrandžio rūgštingumą, kas gali sukelti refliukso simptomus, tokius kaip raugėjimas, deginimas krūtinėje ir diskomfortas gerkloje.

5. Mėšlungis ir vidurių pūtimas

Gastrito metu gali pasireikšti ir pilvo mėšlungis bei patinimas. Šie simptomai gali būti nemalonūs ir gali pasunkėti po valgymo.

Ką daryti, jei pasireiškia gastrito simptomai?

Jeigu pastebite gastrito simptomus, svarbu nedelsti ir kreiptis į gydytoją. Savarankiškas gydymas gali būti pavojingas, todėl svarbu gauti profesionalią medicininę pagalbą.

1. Konsultacija su gydytoju

Pirmasis žingsnis – pasitarti su gydytoju, kuris gali rekomenduoti atlikti tam tikrus tyrimus, pavyzdžiui, kraujo tyrimus, endoskopiją arba skrandžio rentgeno tyrimą, siekiant tiksliai nustatyti gastrito priežastis.

2. Gydymas vaistais

Gydymas gali apimti sintetinį rūgšties sekrecijos slopinimą, antibiotikus, jei gastritas sukeltas bakterijos Helicobacter pylori, ir vaistus, mažinančius skrandžio rūgštingumą. Be to, gali būti skiriami vaistai nuo vėmimo ir skausmo malšinimo.

Gydymo būdai

Norint efektyviai gydyti gastritą, būtina ne tik vartoti vaistus, bet ir keisti gyvenimo būdą.

1. Dieta ir mitybos pokyčiai

Dieta yra esminis faktorius, leidžiantis sumažinti gastrito simptomus. Rekomenduojama laikytis šių mitybos principų:
– Venkite aštrių, rūgščių ir riebių maisto produktų
– Rinkitės lengvai virškinamus maisto produktus, tokius kaip kruopos, daržovės ir liesa mėsa
– Vartokite mažesnės porcijos, bet dažniau, kad sumažintumėte skrandžio apkrovimą
– Venkite alkoholio, kavos ir gazuotų gėrimų, kurie gali dirginti skrandžio gleivinę

2. Streso valdymas

Stresas gali pabloginti gastrito simptomus. Rekomenduojama praktikuoti atsipalaidavimo technikas, tokias kaip:
– Meditacija
– Jogą
– Gilų kvėpavimą
– Pasivaikščiojimus gryname ore

3. Natūralūs vaistai ir papildai

Kai kurie natūralūs vaistai gali padėti mažinti gastrito simptomus:
– Propolio tinktūra
– Imbierai
– Ramunėlių arbata
– Aloe vera sultys

Išvados

Gastritas gali sukelti nemalonius simptomus, tačiau tinkamai diagnozavus ir laiku pradėjus gydymą, šią ligą galima sėkmingai kontroliuoti. Svarbu stebėti savo kūno signalus ir keisti gyvenimo būdą, kad sumažintumėte uždegimo pasikartojimo riziką. Pasitarkite su gydytoju dėl gydymo planų ir neišsigąskite pasikonsultuoti dėl natūralių gydymo priemonių, kurios galėtų padėti jūsų atveju.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *