Skip to content
Home » Migrena Simptomai

Migrena Simptomai

Migrena yra neurologinė liga, kurios būdingas simptomas yra stiprus galvos skausmas. Tai yra itin sudėtinga liga, kuri gali turėti įvairių pasireiškimų, tad svarbu pažinti migrenos simptomus ir žinoti, ką daryti jų atveju.

Migrenos simptomai

Migrenos simptomai gali varijuoti nuo asmens iki asmens, tačiau yra keletas pagrindinių charakteristikų, kurios padeda atskirti migreną nuo kitų galvos skausmo rūšių.

Stiprus galvos skausmas

Vidutiniškai ar stipriai intensyvus: Migrena paprastai pasireiškia vienoje galvos pusėje, bet gali būti jaučiama ir abiejose pusėse. Skausmas dažnai apibūdinamas kaip pulsuojantis, pulsuojantis ar spaudžiantis.

Pablogėjimas fizinės veiklos metu: Skirtingai nei įprasti galvos skausmai, migrenos skausmas gali pablogėti atliekant kasdienes veiklas, pavyzdžiui, vaikštant ar lipant laiptais.

Susiję simptomai

Pykinimas ir vėmimas: Daugelis žmonių, kenčiančių nuo migrenos, patiria pykinimą, kuris dažnai gali baigtis vėmimu.

Fotofobija ir fonofobija: Migrenos metu žmonės dažnai jaučia padidintą jautrumą šviesai (fotofobija) ir garsui (fonofobija), todėl stengiasi būti tamsoje ir tyloje.

Priešmigreniniai simptomai

Aura: Kai kuriems žmonėms migrena prieš skausmo pradžią gali pasireikšti aura – neurologiniais simptomais, pavyzdžiui, regos sutrikimais (šviesos blyksniai, neryškus matymas) arba tirpimo jausmu kūne.

Psichologiniai pokyčiai: Prieš migreną žmonės gali jausti nuovargį, dirglumą ar net depresiją.

Ką daryti, jei jaučiate migrenos simptomus?

Kai pajusite migrenos simptomus, svarbu nedelsiant imtis veiksmų, kad sumažintumėte skausmą ir sutrumpintumėte priepuolį.

Pirmieji žingsniai

Ramybė ir tamsa: Ieškokite ramios ir tamsios vietos, kurioje galėtumėte ilsėtis. Tamsa gali sumažinti jautrumą šviesai ir padėti atsipalaiduoti.

Skysčių vartojimas: Gerkite daug vandens, kad išvengtumėte dehidratacijos, kuri gali pabloginti simptomus.

Medikamentai

Neskausmo malšintojai: Galite pasinaudoti nereceptiniais skausmo malšintojais, tokiais kaip ibuprofenas ar paracetamolis. Tačiau svarbu vengti piktnaudžiavimo šiais vaistais.

Specialūs medikamentai: Jei migrena yra dažna, gydytojas gali paskirti specifinius vaistus, tokius kaip triptanai, kurie gali sumažinti migrenos priepuolio trukmę ir intensyvumą.

Gyvensenos pokyčiai

Maisto dienoraštis: Veskite maisto dienoraštį, kad galėtumėte stebėti, kurie maisto produktai gali sukelti migrenos priepuolius.

Streso valdymas: Praktikuokite streso valdymo metodus, tokius kaip meditacija, joga ar kvėpavimo pratimai.

Išvados

Migrena yra sudėtingas ir dažnai varginantis sutrikimas, tačiau žinodami simptomus ir veiksmus, kurių galite imtis, galite gerokai palengvinti savo būklę. Pasitarkite su gydytoju dėl prevencinių priemonių ir efektyvių gydymo metodų, kad galėtumėte geriau kontroliuoti savo migrenos priepuolius.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *